15 sentyabr -Bilik Günü bütün ölkəmizdə olduğu kimi Dağlıq Şirvan Regional Təhsil İdarəsi Ağsu şəhər 3 saylı tam orta məktəbdə də qeyd edildi
10:57 16.09.2022 3 766
15 sentyabr -Bilik Günü bütün ölkəmizdə olduğu kimi Dağlıq Şirvan Regional Təhsil İdarəsi Ağsu şəhər 3 saylı tam orta məktəbdə də qeyd edildi. Amma hər il olduğundan fərqli.
Tədbir Dövlət himninin sədaları altında başlandı.Sonra tədbirdə çıxış edən məktəbin direktoru Leyla Rüstəmzadə ilk öncə valideyn və şagirdləri dərs ilinin başlaması münasibətilə təbrik etdi.Daha sonra "Şanlı Ordumuzun"mənfur erməni terrorçularına vurduğu ağır zərbələrdən danışdı.Təbdir təşkilatçı direktor müavini Ülkər Musayevanın xüsusi zövqlə seçdiyi şagirdlərin möhtəşəm şeir səsləndirmələri ilə yekunlaşdı.Tədbirdə valideynlərlə yanaşı Dağlıq Şirvan Regional Təhsil İdarəsinin Ağsu sektorunun nümayəndələri də iştirak edirdi.İştirak edənlərin hər birinin üzündə sevincdən çox kədər vardı.Baxışlarda hiddət oxunurdu.Bu da hamımızın bildiyi kimi bədnam ermənilərin yenə də təxribatı nəticəsində çoxsaylı şəhid xəbəri oldu.Yenə də neçə ocaq söndü ,neçə qapı bağlı qaldı,anaların fəryadı ürək dağladı.
Bu ilk dərs ilinə belə başladıq.Şəhidlərin adı anıldı.Şagirdlərin ifasında vətənpərvərlik və şəhidlərə həsr olunmuş şeirlər səsləndi.
Allah bütün şəhidlərimizə rəhmət eləsin.