"Həkim “təmir etməsə”, sizə daha dəhşətli şəkillər göndərəcəyəm.." - Baş redaktorun yaxşılığının əvəzi təhqir oldu...
Bir müddət əvvəl Bakı klinikalarından birində bir neçə xanımın bədən üzvlərini böyütmək istərkən, “basıb göz çıxaran” cərrahın əl işinin fotolarını paylaşmışdım. İndi bir xanım mənə yazıb ki, onlardan biri mənim şəkilimdir. Onu sil. Xanıma deyirəm ki, ay gözəl insan, həmin şəkildə sənin üzün görünür?
-Yox.
-Əməliyyat olunan yerdən başqa bədən üzvünün digər hissələri necə?
-Adını yazmışam?
-Bəs bu şəkilin harası sənindir? Şəxsən mən onu sənin yox, səni o günə salan həkimin şəkili kimi paylaşmışam. Onun əl işi kimi.
-Bəli, doğrudur. Amma o həkim mənə söz verdi ki, səni “təmir edib” əvvəlki halına salacağam. Siz isə şəkili paylaşmaqla buna imkan vermirsiniz. Söz verirəm sizə, əgər o məni düz-əməlli “təmir etməsə”, sizə daha dəhşətli şəkillər göndərəcəyəm. Hələlik o şəkilləri silin.
Nə isə, uzun çək-çevirdən sonra xanıma şəkili silə bilməyəcəyimi dedim. Başladı məni təhdid etməyə: - Səni məhkəməyə verəcəyəm. Polisə artıq şikayət etmişəm və s.
Bir sözlə, deyəsən, Suraxanı rayon Məhkəməsinin hakimi möhtərəm Nərminə xanımı 7-8 ay da belə narahat edəcəyik. Bunlar öz yerində. Mən üzümü burdan əl işini paylaşdığım həkimə tutub deyirəm: o xanımı düz-əməlli "təmir" edin. Yoxsa bu gün mənim üzümə durğuzduğunuz şəxs sabah sizin üzünüzə dirənəcək. Özü də haqlı surətdə.
Azərbaycan məhkəmə sisteminin başbilənlərinə də bir neçə sözüm var. Əsassız və qərəzli hökmlərinizlə jurnalistləri kimlərinsə ayağına verməyin. Digər möhtəkirlərin də əli-qolu açılır.